Oživte si domácí cvičení

Chceme-li, abychom se sami sobě konečně líbili tento rok v plavkách, nezbývá nic jiného než začít něco pro to dělat. Největší podíl má na naší postavě samozřejmě strava, která děla zhruba 60–70 % z celé hubnoucí cesty. Zbytek je pohyb a cvičení. Nejlépe se samozřejmě dle většiny odborníků kila shazují v posilovně s profesionálními stroji pod vedením odborníků, kteří se vyznají jak ve správném provedení, tak vám také sestaví tréninkový plán na míru, který vám zaručí, že výsledky budou co nejdříve a s co nejmenší námahou. Problémem ovšem je, že tento rok už se nejspíše před létem do fitness center nedostaneme, protože jsou nenávratně zavřená. Nezbývá tak nic jiného, než se do všeho pustit po hlavě a v pohodlí svého domova. Na to přišli koneckonců i ti, kteří už mají se cvičením své zkušenosti.

Fitness vybavení

Problémem ovšem může být, že doma nám zkrátka chybí dostatečný díl motivace. Dobré tak je najít si určitou hodinu, kdy budeme mít vždy čas, který si stanovíme jen sami pro sebe. Důležité také je ujasnit si, že cvičení pro nás nemá být trestem, ale jedná se o chvíli, kterou věnujeme sami sobě a také tomu, abychom se cítili dobře ve svém těle.

Pamatujete také na to, že není dobré dostat se do stereotypu, který nakonec zapříčiní to, že vás cvičení přestane bavit, přestanete uvažovat nad tím, jaké svaly používáte a tělo si na všechny pohyby zvykne. Dobré tak je tréninky obměňovat a udělat si seznam toho, co který den budeme trénovat. V tom všem nám také může pomoci zařazování nejrůznějších pomůcek. Jednou z nich je například i velký gymnastický míč Cvicdom.cz.

Tato nenahraditelná pomůcka je skvělá proto, že při jejím zařazování do našich tréninků, začneme zapojovat nejrůznější svaly, o nichž jsme do této doby neměli možná ani ponětí a také bude tento čas mnohem zábavnější, protože cviků s touto pomůckou je opravdu nepřeberné množství. Velkou výhodu je, že ve vhodný i pro těhotné ženy, které chtějí být i při období těhotenství aktivní a v pohybu.

Cvičení ve dvojici

Jste-li spíše na klidnější pohyby, které se nacházejí například v józe, anebo se potřebujete pořádně protáhnout, je gymnastický míč také skvělým výběrem. Míč je koneckonců dobrý také pro normální sezení, protože nás sezení na něm nutí mít narovnaná záda, což předchází jak hrbení, tak následné nepříjemné bolesti zad.

Dalším oživením může být začlenění do pohybu naše blízké, partnera anebo kamarádku. Internet je přímo nabitý videi, které jsou určeny pro dvojice. Nejen že se skvěle pobavíte, ale také budete mnohem více motivováni.