Už žádné promočené časopisy


Plast našel uplatnění v mnoha oborech lidského konání. Jsou oblasti, kde se od něho v současné době sice pomalu ustupuje, ale to rozhodně neplatí v poštovních službách. Tady se naopak dostává stále více ke slovu igelitová obálka, která má oproti papírovým krabicím mnoho výhod.
·        Vítána je především u zasilatelů různých textilií.
–         K těm patří trička, košile, ložní prádlo.
–         Nebo například reklamní vzorky textilních výrobků.
balení dárků.jpg
Obálky ve velikosti A4 se hojně využívají pro posílání tiskovin. Konkrétně tyto zásilky jsou tak chráněné vůči povětrnostním vlivům. Jistě mají mnozí z nás v živé paměti pomačkané a rozmoklé časopisy, které se nevešly do některé menší poštovní schránky, a tak byly deštěm znehodnoceny. V případě igelitové (neboli plastové) obálky se to už rozhodně nemůže stát.
·        Tyto poštovní pomůcky jsou vyrobeny tak, že zevnitř jsou černé (což znemožňuje nahlédnutí na obsah) a zvenku bílé.
–         To je zase výhoda pro možný potisk nebo popis.
pohled do poštovní schránky.jpg

Výhody pro všechny zúčastněné

Obálky, které jsou vyrobené z plastu, začínají plně nahrazovat kartonové přepravní obaly všude tak, kde to okolnosti dovolí. Už není potřeba na každou zásilku používat kartonovou krabici, která je zbytečně objemná a těžká. Soukromí zajišťuje jak vícevrstvý polyethylen, který je tím také odolnější, ale také kvalitní lepidlo.
1.     Není možné obálku otevřít způsobem, který by nebyl viditelný.
2.     Není také možné ji bez viditelného poškození znovu zalepit.
Na vrchní (světlou) stranu lze psát lihovým fixem, který se ani v nejmenším nesmývá. Druhou variantou je použití adresních štítků, které plně přilnou. Tyto moderní obálky akceptují všichni přepravci, včetně České pošty. A nejen, že akceptují. Dalo by se říci, že je přímo vítají. Odnímají totiž z jejich beder nejednu starost. Zejména, aby jimi dopravované zásilky nedoznaly úhony.